T.E.T. - A tanári hatékonyság fejlesztése
A pedagógus tanít - de nemcsak ő. A szülő, az edző, a főnök, a házastárs is tanítani akar - vagyis hatni a másikra, átadni valamit, amit helyesnek és fontosnak ítél.
Sikerrel tanítani öröm! Jól tudjuk azonban, hogy milyen gyakran jár kudarccal a legnagyobb igyekezet is. Thomas Gordon könyve világsikert aratott, mert arról szól, hogyan taníthatunk eredményesebben: miért tudnak többet és viselkednek érettebben tanulóink, miközben csökkennek a konfliktusok, és több idő marad érdemi munkára.
A Gordon módszer sajátos szemlélet és problémamegoldó eljárások, gyakorlati fogások tárháza. A T.E.T. nem merev szabálygyűjtemény.
Egyetemes érvényű:
-bármilyen életkorú és élethelyzetű fiatal tanításakor
-minden tanulási vagy fegyelmezési problémánál
-bármely iskolatípusban, bölcsödétől az egyetemig
-nemcsak szakképzett pedagógusoknak, hanem a szülőknek is segítséget nyújt.
P.E.T. - A szülői eredményesség tanulása
Thomas Gordon könyve, a P. E. T. - A szülői eredményesség tanulása az elmúlt két étvizedben megjelent egyik legsikeresebb tudományos-ismeretterjesztő mű - igazi pedagógiai bestseller. A szerző a már magyarul is megjelent T. E. T. - A tanári hatékonyság fejlesztése című könyvéhez hasonlóan ,,Gordon-módszerrel" avatja be a felnőtteket, szülőket és laikus nevelőket, hogyan változtathatják meg a gyerekekhez fűződő, sokszor egyoldalú, hatalmi tekintélyen alapuló, érzelmileg megromlott viszonyukat egyenrangú, szeretettel teli, megértő, örömöt hozó kapcsolattá.
Thomas Gordon a szülő és a gyerek kommunikációs szokásaira figyel fel, és nagyon szemléletesen, párbeszédek sokaságával érzékeltetéstől kezdve a gyerek önbecsülésének megtámadásán át egészen a konfliktust megkerülő, elvtelen engedékenységig, hogyan juttatják zsákutcába a szülő-gyerek kapcsolatot.
Ezután lépésenként mutatja meg azt az utat, amelyen érdemes elindulni és végigmenni, ha jó, de legalábbis jobb szülei és partnerei szetnénk lenni gyerekeinknek. A módszer nem szigorú szabályokat, hanem más emberi viszonyulásformákat állít elénk. Figyeljünk értőn, fogadjuk el gyermekünket olyannak, amilyen, fejezzük ki érzéseinket anélkül, hogy a másikat leminősítenénk.
Gordon hétköznapi, minden család életében gyakran előforduló helyzeteken, konfliktusokon át mutatja be a szerinte eredményes és hatékony viselkedést, melynek sikere abban áll, hogy a vita végén senki nem szenved vereséget. Mindenki nyer.
A mű nem csupán egy új gyermeknevelési módszerbe avat be, hanem újraértelmezi az emberi kapcsolatokat. Ma Magyarországon, társadalmi és politikai viharaink közepette, nagyobb szükség van az egymás iránti türelemre, elfogadásra, kiegyensúlyozott családi életre, mint valaha.
Emberi kapcsolatok - Hogyan építhetjük - Hogyan rontjuk el
A világ leghosszabb ideje tartó, nagy létszámú pszichológiai kutatása nem másra keresi a választ, mint a teljes, elégedett élet titkára. Ma már kijelenthetjük, hogy a válasz: a harmonikus emberi kapcsolatok.
Emberi kapcsolatok hallatán kire vagy mire gondolsz? Ha olyan vagy, mint a legtöbb ember, akkor partnerre, házastársra gondolsz, egy olyan személyre, akivel közeli, szerető kapcsolatban vagy. A számodra legfontosabb kapcsolatokra gondolsz. És ennek így is kell lennie. De gondoltál-e arra, hogy mennyi más emberrel is kapcsolatban vagy, akiknek lényeges hatása lehet az életedre, akár pozitív, akár negatív? Ez a könyv megmutatja, hogyan tudod ezeket a kapcsolataidat javítani, hogyan tudod a befolyásodat növelni, a félreértéseket tisztázni, jobb együttműködést elérni, és a megromlott kapcsolatokat helyreállítani. Dr. Thomas Gordon a humanisztikus pszichológia klasszikusa. A modern kapcsolati készségek, vezetési és nevelési gyakorlat terén egyedülálló életművének eszenciáját olvashatjuk összegző kötetében, mely minden bizonnyal emberképző a javából.
+ Mutass többet
- Mutass kevesebbet