A csomag tartalma:
John Powell: Miért félek a szeretettől?
Dr. Csernus Imre: Bevállalja?
Mérő László: Észjárások - A racionális gondolkodás korlátai és a mesterséges intelligencia
Vera Peiffer: Pozitív gondolkodás
Susanna Millar: Játékpszichológia
Stéphanie Spindler: Tanuljunk meg élni!
Erich Fromm: A szeretet művészete
Miért félek a szeretettől? - A szorongás és a közöny leküzdése. Vigilia Kiadó, 2001 - 108 oldal.
Hatalmas képességek és vágyak élnek bennünk a szeretetre. Sokan mégsem tapasztalják meg az emberi szeretet örömét, mert félnek mások elutasításától és közönyétől. Gyakran szenvedünk a magánytól, a frusztrációtól, az érzelmi és lelki éhezéstől. Nem merjük megmutatni énünket, mert használhatatlannak és csúnyának tartjuk magunkat. Védekezésül ösztönösen falakat építünk, mert attól félünk, hogy a többiek elutasítanak minket. Ez a könyv megtanít arra, hogyan döntsük le ezeket a falakat, és hogyan fogadjuk el magunkat olyannak, amilyenek vagyunk - hogy megértsük önmagunkat, megtanuljuk legyőzni a szorongásokat, amelyek magányossá tesznek. Csak így fogjuk fölfedezni, mennyire tudunk örülni a szeretetnek és az életnek.
John Powell, S. J. Chicagóban a Loyola egyetem professzora. Kiváló előadó és tanár, számos rendkívül sikeres és népszerű könyv szerzője. A személyiségről szóló írásaiban mesterien ötvözi a lélektan meglátásait és a keresztény hit igazságait, hogy segítse olvasóit az önismeret és a lelki élet útján.
Bevállalja? Papír Tigris, 2004 - 216 oldal.
"Ezúttal sem ígérek könnyed szórakozást. Nem ígérek felhőtlen, derűs perceket. Mindenkinek felkavaró érzés saját magáról olvasni. A saját gondjairól, problémáiról, bajairól. Ez a könyv márpedig Önökről is szól. Minden emberről!"
A Viasat 3 televíziós csatorna népszerű napi műsorának doktora ezúttal a január közepe óta látható - közel 130 - beszélgetésből gyűjtött össze számszerint tízet, a legkülönfélébb témakörökben.
Észjárások - A racionális gondolkodás korlátai és a mesterséges intelligencia. Tericum Kiadó, 1997 - 346 oldal.
A vezérkari főnök betáplálja a szuperintelligens számítógépbe a kérdést: A Szovjetunió vagy az USA fog legelőször embert küldeni a Marsra? Rövid gondolkodás után a gép kiírja a választ: ,,Igen". A vezérkari főnök dühbe gurul és beüti a következő kérdést: ,,Igen, de ki?" Rövid gondolkodás után a számítógép kiírja a választ: ,,Igen, uram".
A szerző hosszú időt töltött a mesterséges intelligencia kutatásával, és tapasztalatait röviden így összegzi: Ebben a viccben az a vicc, hogy nem vicc. A nagy hangon hirdetett ,,intelligens" számítógépek lépten-nyomon produkálnak ilyenfajta válaszokat. A mesterséges intelligencia kutatások jelenlegi állása nem teszi lehetővé, hogy a józan hétköznapi ész számára nyilvánvaló sületlenségeket elfogadható biztonsággal elkerüljük. Ez a könyv élvezetes olvasmány, izgalmas szellemi kaland a számítógépes szakértelemmel alig vagy egyáltalán nem rendelkezőknek. Megtudhatjuk, hogy mit várhatunk és mit nem az ,,intelligens" számítógéptől, és ami még izgalmasabb: saját gondolkodásunk működésének mélyebb rétegeibe nyerünk bepillantást. A szöveget nem törik meg jegyzetek, pontos szakirodalmi hivatkozások, de a tárgymutatóban ezek is megtalálhatók. Így a téma iránt mélyebben érdeklődő olvasó a szerző körmére nézhet, hogy milyen tudományos eredményekre alapozza sokszor meglepő, helyenként vitatható állításait az emberi gondolkodás nem racionális tulajdonságairól, a tudomány és az egyéb megismerési módok lehetőségeiről (a művészettől a Zen-buddhizmusig), valamint a természetes és a mesterséges intelligencia erősségeiről és korlátairól.
Pozitív gondolkodás - Amire képesnek tartod magad, azt meg is tudod valósítani! Duna International - 263 oldal.
Vera Peiffer hipnoterapeota, pszichoanalitikus. A Londoni Business School keretein belül stressmanagement- és pozitív gondolkodás-kurzusokat tart. Sikere, népszerűsége óriási. E könyv segítségével most a magyar olvasók is kipróbálhatják módszereit, amelyben ezek lényegét írja le számunkra.A Pozitív Gondolkodás egy eszköz ahhoz, hogy életét hatékonyan meg tudja változtatni, ha akarja. A tudatalatti erejét használja fel saját maga építésére és ekkor mindent elérhet, amit csak akar.
Játékpszichológia. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, 1973 - 449 oldal.
A gyermeklélektan a játékot antropológiai alapjelenségnek tekinti, elemzését pedig - melynek során tulajdonképpen a felnőtt viselkedésmód, életvezetés és kötődés előképe tárul fel - ígéretes lehetőségnek a gyermeki éntől a szintézisig vezető fejlődés megismeréséhez. Millar - anélkül, hogy átfogó elmélet megalkotására törekedne - sorra veszi a különféle játékelméleteket és mindazt, ami a megfigyelések, illetve a kísérleti vizsgálatok alapján a játékról tudható. ; Könyve első két fejezetében bevezetésként azokat az elméleteket ismerteti, amelyek a múltban hatottak a játékot elemző pszichológiai gondolkodásra. Ezt követően a különböző fejlődési ,,szinteken" lévő állapotok játékait, a gyermek különböző fejlődési fokaira jellemző játékformákat, tárgyalja, külön-külön értelmezve a játékhelyzeteket. Az egyéni és a társadalmi különbségek hatása a játékra című fejezet az ,,egyéni különbség" változóinak a játékkal való összefüggéseit tárgyalja. A Játékterápia elméleti és gyakorlati problémáit tárgyaló fejezet egészíti ki az - olvasmányos ismeretterjesztő kötetet.
Tanuljunk meg élni! - Kulcs belső lehetőségeink felszabadításához. Hunga-Print, 1991 - 124 oldal.
Az az egyszerű tény, hogy élek, megadja a jogot az újrakezdéshez", de legalábbis pici, apró változtatásokhoz; ahhoz, hogy boldogok, békések, harmonikusak és elégedettek legyünk mindennapjainkban.
Ez a könyv azoknak szól, akiknek rossz a közérzete. Azoknak, akik kemény stressz alatt dolgoznak és nehezen viselik a nyomást. Azoknak, akik érzik, hogy valami elromlott az életükben, bennük, körülöttük... Hogyan eshetünk bele azokba a csapdákba, melyeket viselkedésünk hoz létre természetünkben?
Stéphanie Spindler nemcsak a lélek, a szellem kiváló ismerője, tanítója, s ebben a könyvében a mindennapi boldogság, boldogulás receptjét adja!
A szeretet művészete. Háttér Kiadó, 1992 - 182 oldal.
Művészet-e a szeretet, vagy kellemes érzés, amit megtapasztalni a vaksors műve, olyasmi, amibe az ember, ha szerencsés, "beleesik"? Ez a könyvecske - noha az emberek többsége manapság kétségkívül az utóbbi nézetet vallja - az előbbi feltevésen alapul: a szeretés művészet, melyet meg kell tanulnunk. Ez nem könnyű, de az egyedüli lehetőség arra, hogy ebben az egyre inkább elidegenedő világban az elkülönültséget, a magányt legyőzzük, leküzdjük.
+ Mutass többet
- Mutass kevesebbet