Kállay Andreát egy ideig biztosan Kommandós Barbie-ként emlegeti majd az olvasóközönség, első könyve ugyanis nemrég jelent meg ,,Kommandós B@rbie élete és munkássága" címmel.
Hogy honnan ez az érdekes becenév? Andrea így meséli el könyve elején:
,,Van egy echte katonai terepgatyám, amit rózsaszín bakanccsal, rózsaszín pólóval és kalózosra kötött rózsaszín fejkendővel vettem föl egy szép tavaszi napon. No meg hát ugye, szőke vagyok... Ebben a szerelésben pillantott meg kedves Julcsa barátnőm (a világ egyik legjobb fodrásza és két tündéri kispasi édesanyja), akivel rendszerint froclizzuk egymást. Rám meredt, bámult egy darabig kikerekedett szemekkel, majd így szólt: ,,Úgy nézel ki, mint a Kommandós Barbie."
Az olvasó valószínűleg találónak érezheti a becenevet, hiszen a könyv a sokféle szerep közt egyensúlyozó nő életébe enged bepillantani:
,,Egyszerre vagyok háromgyerekes mammma, üzletasszony, kíváncsi, mindenre nyitott, önmaga határait feszegető nő, aki gyermeki nyitottsággal fedezi fel újra a világot." - írja magáról.
Főhősnőnk a sportoló kitartásával, egyedül neveli három gyermekét, ennek ellenére nem érezzük nehéznek a sorsát, hiszen játszi könnyedséggel veszi az akadályokat. Optimista látásmódjával sok pozitívumot sugároz felénk, feltölt bennünket is energiával.
Mivel a szerző a mai napig aktívan kézilabdázik, a könyv - stílusosan - egy kézilabda edzés menetét követve építkezik : a Bemelegítésben ajánlás, bemutatkozás és a könyv megjelenésének útja olvasható. Ezután veszi kezdetét a Játékidő, amely 36 különálló, de mégis egységes történetet foglal magába. Beleszövi az emberi élet mindenféle mozzanatát, úgymint: a család szentsége, a gyermekek és korán elhunyt édesapja iránti odaadó szeretet, karácsony , randevúk, barátságok, románcok, sport, gyűlölet, megromlott kapcsolatok, mindennapos boldogságforrások. Végül a Levezetésben köszönetnyilvánítás, és egy 37. történet a szerző és a szerkesztő közös, megható munkájáról.
Az illusztrációkat Andrea két kislánya (Fédra és Tíra), illetve fogadott leánya (Kamilla) készítette. A felnőtt történetek gyermekrajzokkal való képi megjelenítése így érdekes ellentmondást alkot.
A könyv létrejötte egy valódi tündérmese a barátságról, a segíteni akarásról és az összefogásról, hiszen Andreát semmiféle ellenszolgáltatást nem kérve, barátai, ismerősei támogatták abban, hogy kezünkben tarthassuk ,,Kommandós B@rbie élete és munkássága" című könyvet.
,,Régóta tudom, hogy a boldogság sok-sok icipici örömből áll össze. Értékelni kell minden apró jót, kellemes élményt, egy mosolyt, egy dicséretet, egy jó filmet, egy szép, tartalmas estét, egy beszélgetést, egy finom bort, egy ölelést és legfőképpen azokat az embereket, akiktől ezeket az élményeket kapjuk." - vallja a szerző.
Kommandós B@rbie történetei pontosan ezeket az apró örömöket adják át az olvasónak, bepillantást engednek egy ,,női öltözőbe", elgondolkodtatnak, megsimogatnak, noszogatnak, erőt öntenek belénk, tükröt tartanak elénk, és néha bizony egy kicsit meg is ríkatnak.
,,Jó volt olvasni ezt a könyvet. Azt éreztem közben, hogy bárcsak ne lenne vége. Nem a vége érdekelt, hanem az egymás után írott szavak, amelyek mondatokat alkotnak, és a mondatok értelme, az olvasás maga. Szerintem a jó könyv olyan, amit nem akarsz letenni, de a végére sem akarsz érni. Azt kívánod, hogy mindig veled legyen, mert amit ad, az csak a tiéd, és azt adja, amire szükséged van." - írta Szilárd, Andi egyik olvasója.
+ Mutass többet
- Mutass kevesebbet