A KönyvKereső szolgáltatás csak regisztrált ügyfeleink számára elérhető.
Hogy igénybe tudja venni, kérjük, jelentkezzen be, vagy regisztráljon oldalunkon.
A tudomány történetében mindig vannak elsők- akiket jobb esetben általában csak őrültnek néznek, rosszabb esetben ki is végeznek. Például az első ember, aki elgondolkozott azon, hogy a Föld gömbölyű. Vagy, hogy forog a Nap körül. Vagy például nem a mi Napunk az egyetlen a világon. Vagy a tér görbült, és létezik a hipertér...
Pontosan egy ilyen világ hétköznapjaiban tekinthetünk be Asimov regényében, páholyból figyelve a korszakalkotó csillagászati felfedezéseket és társadalmi következményeiket.
Itt a Földön mennyire automatikusnak vesszük, hogy egy nap 24 órából áll, és nagyjából fele-fele arányban van sötét és világos...legalábbis a mérsékelt égövön.
Nos, ez a fajta élet Asimov regényében, a Lagash- on elképzelhetetlen.
Hat napjukból legalább egy ugyanis mindig fenn van az égen, áldott fényt adva a világnak, és soha nincs éjszaka.
A Sötétség csak egy elvont fogalom, régészeken kívül nem nagyon tapasztalja meg senki, ők is csak azért, mert néha be kell mászniuk lyukakba és barlangokba a kutatás végett. Emellett a Vidámparkban el lehet tölteni 15 percet egy töksötét járatban, egy kocsiban, ami jó üzlet egészen addig, míg néhány gyengébb idegzetű alak meg nem hal a nagy izgalomtól, és többen a pszichiátriákon kötnek ki az átélt élmény hatására, mert megzakkannak.
Egy pszichiáter kutatja a Sötétség emberekre gyakorolt hatásait.
Egy csillagásztanonc felülírja a tudományos körökben elfogadott ,,NAAAGY Egyetemes Tömegvonzás Elméletét" néhány számítással, és azt állítja, hogy a bolygó mozgását valami befolyásolja, amit eddig nem láttak, és létezésének lehetősége még csak fel sem merült.
Egy régészcsapat az eddig legősibbnek hitt település alatt hét (kilenc) rétegre bukkan, mindegyik egy város, minden építészeti réteg között szénréteg- vagyis a városok egytől egyik leégtek, szépen sorban egymás után, úgy 2000 évenként.
Egy hiteltelen, pénzéhes, nevetséges szekta azt hirdeti, hogy egy év múlva Isten újra lesújt, mert az embereke most sem váltak jobbá, és 2049 évenként kapnak egy új lehetőséget az újjászületésre, és mindez benne van a Jelenések Könyvében, tessék csak elolvasni.
Egy újságíró pedig igyekszik mindent megcáfolni.
Valami nem stimmel a világgal.
2012 közeleg...
...csak ez náluk Theptár 19-e, amikor lejár a jelenlegi Istenév. (Apropó, mikor ezt írom, erre a napra is jósolt valaki világvégét...)
Hm. Elgondolkodtató. Jobb lenne bespájzolni. (?)
Miközben olvasom, folyton azon jár az eszem, mennyi párhuzamos dolog van a történet és a ma ismert világunk között.
Egy láthatatlan égitest? - nevetnek a tudósok a könyvben.
Mi?antirészecskék? hiányzó anyag?- kételkednek tudósaink 2011-ben a Földön.
Világvége Theptár 19-n? 2049 évente?- hitetlenkednek a Lagash lakói, és legyintenek egyet.
2012 december 21?- legyintünk szintén itt a Földön 2011- ben.
Több tucat nap az égen? necsak a hat, amit látunk?- áh, badarság- mondják a csillagászok a Lagashon.
10 dimenziós világ, amely egy 6 és egy 4 dimenziósra esett szét?- elképzelhetetlen- vallják legtöbben a Földön, ma, 2011. május 22-n...
... és így tovább, és így tovább...