Az Egyesült Államok elnöke halott - és egy világ terhe zúdul Jack Ryan nyakába Tom Clancy leglélegzetelállítóbb regényében.
Nem tudom, mit tegyek. Mihez, kezdjek? Kihez forduljak? Merre induljak?
Az Elnöki játszma utolsó oldalain a lehető legmegdöbbentőbb kép tárul az olvasó elé: az elnök holtan fekszik, a kabinet és a kongresszus legtöbb tagja halott, de a legfelsőbb bíróság és a vezérkari főnökök egyesített tanácsa sem élte túl a szörnyű tragédiát. Az elképedt és teljesen összezavart férfival, akit csak alig néhány perccel korábban neveztek ki az Egyesült Államok alelnökének, közölték, hogy ő az elnök. Meg kell nyugtatnia egy riadt és gyászoló nemzetet, el kell oszlatnia a világ vezető hatalmainak kételyeit, villámgyorsasággal ki kell derítenie a tragédia okát, majd le kell bonyolítania egy állami temetést, s mindeközben a lehető legrövidebb időn belül próbálja meg újraszervezni a kabinetet és a kongresszust.
De ez még nem minden.
Száz meg száz fürkésző tekintet figyeli minden lépését, s a legtöbb közülük nem a legjobb szándékkal. Pekingben, Teheránban és a világ számos más fővárosában, beleértveWashingtont, rengetegen várnak arra - ki ilyen, ki olyan okokból, hogy újabb óriási csapást mérjenek az Egyesült Államokra. Hamarosan mozgósítják erőiket, s olyan krízishelyzetet teremtenek, amilyet Jack Ryan elképzelni sem tudott.
Tom Clancy már jó néhány remekművel örvendeztette meg az olvasni vágyókat, de aktualitását és drámaiságát tekintve az Utolsó parancsot egyik sem múlhatja felül. John Patrick Ryan az USA első embere. És ezzel kezdetét veszi az Utolsó parancs. Ryan épp csak elfogadta az alelnöki kinevezését, és máris egy nagyhatalom súlya nehezedik a vállára. Hogy lehet egy kormányt irányítani, ha nincs is? Ryanre megszámlálhatatlanul sok feladat és kihívás vár.