Ruth Benedict  |  Mori Szadahiko

Krizantém és kard - A japán kultúra újrafelfedezése

nyitott könyvműhely kiadó kft  | 2009  | MAGYAR nyelvű  | PUHATÁBLÁS, RAGASZTÓKÖTÖTT  |  350 oldal

A Krizantém és kard a kulturális antropológia egyik nagy klasszikusa, mégsem egy száraz tudományos munka. Szórakoztató, olvasmányos formában vezet be Japán politikai, vallási és gazdasági életébe a feudalizmus korától kezdve a modern iparosodáson át egészen a második világháborúig. Bepillantást nyújt a japán emberek mindennapjaiba, az etikett, a szexualitás, a házasság és a gyermeknevelés pillanataiba éppúgy, mint a gésák és az örömlányok világába. Az elmúlt 50 évben Japán ugyan rengeteget változott, de Benedict számos állítása, mely a japán emberek érzelmi világára és a magatartásuk hátterében álló motivációkra igyekezett rávilágítani, mind a mai napig helytálló.
Ez a nagyszerű könyv azonban nem talált kedvező fogadtatásra Japánban. A tudományos világ nehezen tudta elfogadni, hogy egy amerikai nő, aki nem hogy a nyelvet nem beszéli, de soha még csak a lábát sem tette be az országba, bármi érdemlegeset tudjon mondani Japánról. Több mint fél évszázadot kellett várni az első olyan könyv megjelenésére, amely érdemeinek megfelelően méltatja Benedict munkásságát.
Ez a könyv A Krizantém és kard újrafelfedezése, Mori Szadahiko műve. A két könyvnek egy kötetben való megjelentetésének célja, hogy segítsen helyesen értelmezni Benedict írását, és ezen keresztül a japán kultúrát.
+ Mutass többet - Mutass kevesebbet
Utolsó ismert ár:
3 315 Ft

A termék megvásárlásával

331 pontot szerezhet



Személyes átvétel

Ingyenes


Házhoz szállítás

15 000 Ft felett ingyenes

Kiadó nyitott könyvműhely kiadó kft
Kiadás éve2009
NyelvMAGYAR
Oldalak száma:350
BorítóPUHATÁBLÁS, RAGASZTÓKÖTÖTT
Súly560 gr
FordítóKoronczai Barbara
ISBN9789639725904
Árukód2101640 / 1014911

Vásárlói értékelések, vélemények

Woodstock
2012. 01. 20.

Meglepően olvasmányos, bárki számára érthető. Segített a japán mentalitás megértésében, valamint az amerikai lélekről is sokat megtudhatunk.

Novák Nikolett
2013. 03. 22.

Személy szerint kritikusan fogadtam a könyvet, hiszen a bevezetőben azt olvashatjuk, hogy Ruth Benedict soha nem járt Japánban, úgy írta meg a könyvet. Ehelyett az Amerikában élő japánokkal készített interjúi alapján festett képet a távol-keleti nemzetről. Benedict nem volt az az antropológus, aki gyakran járt volna terepre. Viszont a mestere az a Franz Boas volt, akit méltán neveztek korának vezető antropológusának. Így nem csoda, hogy végül is sikerült hiteles képet festenie az ellenségről, még ha hazai terepen dolgozott is velük. Elérte, hogy megnyíljanak előtte, és olyan mélységig elmerült etnicitásukban, személyes emlékeikben, hogy még a japánok körében is sikert ért el összefoglaló munkájával.


Kérjük, lépjen be az értékeléshez!

Utolsó ismert ár:
3 315 Ft

A termék megvásárlásával

331 pontot szerezhet



Személyes átvétel

Ingyenes


Házhoz szállítás

15 000 Ft felett ingyenes

Váncsa István: Olasz lakoma Váncsa István: Olasz lakoma