Könyvek
KategóriákE-könyvek
KategóriákAntikvár
KategóriákAkciók
Aktuális akcióink- ElőrendelhetőKategóriák
Sikerlista
KategóriákÚjdonságok
Kategóriák- Belépés/regisztráció
Törzsvásárlói pontegyenleg:
Törzsvásárló kártyám
Kedvezmény mértéke:
Törzsvásárló kártyám
Legyen ön is Libri
Törzsvásárlói kártya igénylés vagy meglévő kártya fiókhoz rögzítése
Törzsvásárló!
- Kilépés
- KönyvekKategóriák
- E-könyvekKategóriák
- HangoskönyvekKategóriák
- AntikvárKategóriák
- Zene, film, ajándék
- AkciókAktuális akcióink
- ElőrendelhetőKategóriák
- SikerlistaKategóriák szerint
- ÚjdonságokKategóriák
- Információk
2011. 08. 08.
Bruce Schneiert az IT-biztonság nagyatyját a tavalyi Hacktivity konferencián volt szerencsém személyesen is megismerni. Őt nem mellesleg rocksztárként ünnepli a hazai és nemzetközi informatikusok köre. A svájcisapkás, lófarkas Bruce arról tartott előadást korunk hackerutánpótlásának (akik nem keverendők össze az internetes vandálokkal és bűnözőkkel, azaz a crackerekkel), hogy mik a legújabb trendek, kérdések és válaszok az IT-biztonság területén. És mert a szó elszáll, az írás viszont megmarad, a HVG Könyvek a kancellár.hu Zrt.-vel a konferencia kezdetére kiadta Schneier a biztonságról című kötetét, amit technosznob olvasóként örömmel vettem.
A kötet tulajdonképpen Schneier cikkeinek és publikációnak gyűjteménye, melyek olyan neves lapokban jelentek meg a közelmúltban, mint a Wired, a The International Herald Tribune, Information Security, Forbes Magazine, vagy a The Guardian. Írásaiban a szerző kritikus a saját politikusaival, az Amerikai Egyesült Államok nyomozószerveivel, a média pánikkeltésével, szenzációhajhászásával, miközben bírálja a saját iparágában működő gyakorlatlan informatikusokat és nevetségessé teszi a botcsinálta terroristákat is. Szerettem a könyvét, mert közérthetően ír laikusoknak is, teszi ezt röviden, érdekesen, logikusan és hála neki, szórakoztató stílusban.
Ha Ön nem járatos nemzetbiztonsági kérdésekben, vagy nem érdekli a terroristaelhárítás, illetve a repülésbiztonság, akkor az első három fejezetet át kell ugrania. Viszont az már sokakat érdekelhet, hogy mi történik a Facebook-adatainkkal, a bankkártyánk információival, hogy mit kezd a Google a chatbeszélgetéseinkkel, ki fér hozzá az egészségügyi adatainkhoz, kell-e nekünk egyáltalán RFID útlevél, és mi minden látható a TESCO zárt láncú kamerarendszerén.
Ajánlom ezt a könyvet azoknak, akiket egy kicsit is érdekel a saját vagy globális világunk biztonsága, és az, vajon mi történik a színfalak mögött. Nem krimi, de ettől még halálosan izgalmas.