A KönyvKereső szolgáltatás csak regisztrált ügyfeleink számára elérhető.
Hogy igénybe tudja venni, kérjük, jelentkezzen be, vagy regisztráljon oldalunkon.
libri könyvkiadó
| 2019
| kemény kötés
|
320 oldal
,,Elismerjük vagy sem, végletesen függünk a természettől. Tőle kapjuk ételünk minden falatját, minden lélegzetvételnyi levegőnket. A természet legdrágább kincsünk, ezért meg kell védenünk."
David Attenborough
A mi bolygónk című kötet - melyhez a természetvédelem kultikus alakja, Sir David Attenborough írt előszót - lenyűgöző fotókkal, rendkívül olvasmányosan mutatja be közös otthonunk, a Föld élővilágát, miközben azt is elmagyarázza, hogyan óvhatjuk meg környezetünket, és mit kell tennünk azért, ezeket a csodákat a következő generációk is láthassák.
Legyen szó a sarkvidék elszigetelt vadonjáról, az óceán rejtélyes mélységéről, a messzeségbe nyúló afrikai füves pusztákról vagy a változatos dél-amerikai őserdőkről, az emberi faj felelősséggel tartozik a természetért. Itt az ideje, hogy szembenézzünk a ténnyel: bolygónk fennmaradása a mi kezünkben van. A természet még nem bukott el: a folyamatok helyreállíthatók, a vadvilág új életre kelthető. Ehhez azonban azonnali cselekvésre van szükség. Ez a páratlan album abban segít, hogy felmérjük, mit veszíthetünk, és megértsük: megmenthetjük a bolygót és ezáltal önmagunkat, az emberi fajt is.
A mi bolygónk, a Netflix első, a Silverback Films és a WWF együttműködésének eredményeként megvalósuló, Sir David Attenborough nevével fémjelzett Our Planet című természetfilm-sorozatára épül.
A szerzőkről
Alastair Fothergill csaknem harminc éven át dolgozott a BBC-nél, és olyan produkciók elkészítésében működött köre, mint a kultikussá vált A kék bolygó, Bolygónk, a Föld és A fagy birodalma. Miután a DisneyNature-nek is rendezett hat természetfilmet, 2012-ben Keith Scholey-val megalapította a Silverback Films stúdiót, hogy elkészítse a BBC Vadászat és a Netflix Our Planet című sorozatait. Utóbbi a Netflix első természetfilm-sorozata. Alastair Fothergill a Brit Királyi Földrajzi Társaság tagja, és a Társaság aranymedálja mellett a Durham, a Hull, a York St. John és a Bristol Egyetemek tiszteletbeli doktori címének birtokosa is. Bristolban él feleségével, két fiával és két Jack Russel terrier kutyájával.
Keith Scholey Kelet-Afrikában született, és zoológiából doktorált a Bristol Egyetemen. 1982-ben csatlakozott a BBC-hez kutatóként, és együtt dolgozott David Attenborough-val Az élő bolygó című sorozatban. Később producer lett, a Nagymacska-naplót producerként és alkotóként is jegyzi. 1998-ban megkapta a BBC természettörténeti osztályának vezetői posztját. Jelenleg a Silverback Films társigazgatója Bristolban, ahol producerként és rendezőként is részt vett a DisneyNature három produkciójában - Afrikai macskák, Medvék, Delfinek -, illetve ő felel a Discovery Észak-Amerika és Deadly Islands sorozatai mellett a Netflix dokumentum-sorozatáért, az Our Planetért is.